Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
26 °
E martë, 17 Maj, 2022
spot_img

Sonte nata e parë e Eurovision, si të votoni për Shqipërinë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sonte 17 këngët e para do të konkurrojnë në Eurovisionin dhe 10 do të kualifikohen në finalen e madhe të së shtunës.

Sonte fillon edicioni i 66-të i Eurovision Song Contest. Shfaqja fillon në orën 21:00, drejtpërdrejt nga Pala Olimpico Arena në Torino të Italisë.

E para që do të “shkundë” skenën është Ronela Hajati, bukuroshja që përfaqëson Shqipërinë me këngën “Sekret”.

Më poshtë paraqitet edhe mënyra sesi të votoni për të mbështetur në këtë garë të rëndësishme Ronelën dhe Shqipërinë.

Për të votuar duhet të dërgoni një mesazh me tekstin “01” në numrin e shtetit ku ju jetoni sipas listës së mëposhtme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img