Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0kmh
75 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
25 °
Die
23 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

Sondazhi që nxori Bashën fitues me pëlqimin e 52% të shqiptarëve, kush është drejtori i “Flame Tree Advisors”, mbështetës i PD-së që jeton në Angli

spot_img

Lajme të ngjashëm

578f9994fe910666ea46c908e55d9b7c

Mbrëmjen e djeshme në emisionin “Çim Peka Live” u publikuan rezultatet e një sondazhi të zhvilluar nga kompania “Flame Tree Advisors”, e cila nxirrte Lulzim Bashën sit ë preferuarin e shqiptarëve për t’u bërë kryeministër.

Sipas kësaj kompanie, 52% e shqiptarëve kishin votuar Lulzim Bashën si kryeministrin e ardhshëm, 38% Edi Ramën dhe pjesa tjetër ishte e pavendosur.

Por kush është kompania “Flame Tree Advisors” dhe cili fshihet pas saj?

Sipas CAN.al, ‘Flame Tree Advisors’ është një kompani që ndodhet në Royston të Anglisë, e hapur në tetor të vitit 2018 dhe që merret investimet e hapura, këshillime për menaxhim dhe studime të tregut, ndërsa drejtori i saj është Adlej Pici, pra një shtetas shqiptar.

Pas disa kërkimesh është gjetur edhe llogaria e tij në facebook, në të cilën ka publikuar disa statuse ku mbështet disa personazhe të lidhur me Partinë Demokratike, që do të thotë se ky sondazh është një raport i publikuar nga një kompani e drejtuar nga një mbështetës i Partisë Demokratike dhe Lulzim Bashës.

pici-1-min-273x300.png

Më shumë

spot_img