Tirana
broken clouds
24 ° C
24 °
24 °
35 %
4.1kmh
75 %
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Sondazhi në TCH: PD E PARA me 7 mandate në SHKODËR, PS DISFATË! Surpriza te PSD e Doshit dhe LSI (SHIFRAT)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kompania IPSOS në bashkëpunim me T.CH., kanë zhvilluar sondazhin e radhës për dy qarqet të vendit, Shkodër dhe Vlorë, për të pasur një pasqyrë më të qartë lidhur me zgjedhjet e 25 prillit 2021.

Në qytetin verior hasen surpriza të mëdha. Partia Demokratike shihet të ketë një shkëputje të madhe me kundërshtarët e saj, me gati 57% kundrejt 29.4% të PS.

172304109 540162626949033 7694502580028546734 n 1

Të përkthyera në mandate janë 7 për PD dhe 3 për PS, një rritje e madhe për demokratët me 2 mandate dhe rënie me 1 mandat për PS. Surpriza është Tom Doshi me PSD dhe LSI.

172881090 793362348210384 7307715627285676882 n

Doshi e merr mandatin e tij ndërsa LSI dhe atë mandat që kishte në 2017 e humb, me gjasë i ka kaluar PD.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img