Tirana
few clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
60 %
2.6kmh
20 %
Mër
18 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Sondazhi në Euronews Albania: Habisin socialistët, 83% e votuesve të PS mendojnë se shteti është shumë i korruptuar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shqiptarët janë i një mendimi kur vjen puna tek korrupsioni, pasi shumica dërrmuese e qytetarëve thonë se shteti është shumë i korruptuar.

Në sondazhin e Barometrit, 82.5% e socialistëve të pyetur thonë se në vend ka shumë korrupsion apo vendi është në korrupsion total.

Vetëm 15.7% e socialistëve janë të mendimit se në qeverisje ka pak korrupsion.

Ndërsa demokratët të pyetur se çfarë mendojnë për korrupsionin në qeverisje, 98% e tyre thonë se korrupsioni është dominant.

Nga ana tjetër janë 94.4% e të papërcaktuarve që mendojnë se shteti është shumë ose tërësisht i korruptuar.

Sondazhi pyeti 1000 qytetarë në zona urbane dhe rurale të Shqipërisë nga intervista ballë për ballë në periudhën 10-28 gusht 2021./Euronews Albania

Screenshot 2 33
Screenshot 3 36

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img