Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
26 %
3.6kmh
0 %
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
Enj
36 °
E diel, 7 Gusht, 2022
spot_img

Sondazhi i Top Channel “shkrin” LSI-në, partia e Monika Kryemadhit merr vetëm 1% të votave, PS forcë e parë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mbrëmjen e sotme janë publikuar rezultatet e sondazhit të IPSOS në bashkëpunim me Top Channel.

Sipas këtyre rezultateve, Partia Socialiste është forcë e parë me 42% të votave, duke pësuar ulje në krahasim me sondazhin e parë të prillit, ndërkohë që PD ka pësuar rritje dhe ka shkuar në 36%.

Surpriza është LSI, që sipas këtij sondazhi do të marrë vetëm 1% të votave, duke e çuar LSI-në në pikën më të dobët që nga krijimi i saj.

Ajo që vihet re është edhe numri i mad hi të pavendosurve, pasi 20% e të anketuarve janë përgjigjur se nuk e kanë vendosur akoma për kë do të votojnë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img