Tirana
overcast clouds
10 ° C
10 °
10 °
87 %
0.5kmh
90 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
16 °
Enj
18 °
Pre
12 °
E hënë, 19 Prill, 2021
spot_img

Sondazhi i Syri Tv: Përmbysje e madhe e PD, nëse votohet sot del parti e parë, opozita fiton me diferencë ndaj Partisë Socialiste

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mbrëmjen e sotme janë publikuar rezultatet e sondazhit të Syri Tv në bashkëpunim me “Flame Tree Advisors”, të cilat kanë sjellë një rezultat surprizues.

Në sondazhet e kaluara, Partia Socialiste ka dalë gjithmonë forcë e parë, por sondazhi i fundit ka sjellë përmbysjen e Partisë Demokratike, që do të merrte votat e 38.3% të votuesve nëse do të votohej sot, duke dalë forcë e parë.

PS do të votohej nga 37.9% e qytetarëve, ndërsa forcë e tretë do të ishte LSI me 8.9% të votave.

Sipas këtij rezultati, opozita e bashkuar do të fitonte me diferencë ndaj Partisë Socialiste, por votuesit e pavendosur duket se do të luajnë një rol të rëndësishëm në zgjedhjet e 25 prillit.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img