Tirana
clear sky
16 ° C
16 °
16 °
72 %
2.1kmh
0 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
19 °
Enj
20 °
E diel, 9 Maj, 2021
spot_img

Sondazhi i radhës për Vlorën, PS dyfishi i PD, LSI del “me duar në xhepa” (MANDATET)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kompania e sondazheve IPSOS bashmë me median T.CH., kanë publikuar sondazhin e radhës lidhur me mandatet që supozohet të marrin partitë politike në 25 prill 2021.

PS mbetet në të njejtin nivel me 2017, 8 mandate ndërsa PD të vetmin mandat që ka marrë LSI në 2017 ia “ka rrëmbyer” duke e lënë pa asnjë mandat.

171285509 1399521267063751 4832581124403483077 n

Në përqindje, janë 60% për PS, 32.! Për PD dhe vetëm 4% për LSI. Partitë e tjera të vogla kanë marrë preferencë të papërfillshme nëse e përkthejmë në mandate.

171284204 503542054349493 4532270150898756250 n
spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img