Hapësire reklamuese

Politikë

SONDAZHI I NEWSBOMB.AL/ Votoni kandidatin tuaj të preferuar në 7 bashkitë e Qarkut Vlorë

Shkruar nga Newsbomb

Newsbomb.al ka hapur zyrtarisht sondazhin për kandidatët e zgjedhjeve vendore të 14 Majit, në 61 bashkitë e vendit, që përfaqësojnë Partinë Socialiste, koalicionin “Bashkë Fitojmë” të Berishës dhe Metës, dhe Partinë Demokratike të drejtuar nga Enkelejd Alibeaj.

Ju mund të votoni kandidatin tuaj të preferuar në 7 bashkitë e Qarkut Vlorë, që janë Bashkia Vlorë, Bashkia Selenicë, Bashkia Delvinë, Bashkia Finiq, Bashkia Himarë, Bashkia Konispol dhe Bashkia Sarandë.

Pasi të keni hyrë në faqen zyrtare në internet të Newsbomb.al, në ballinë do të gjeni banerin për sondazhin për zgjedhjet lokale të 14 Majit. Pasi të keni klikuar aty, do të hapet një dritare e re me qarkun e parë, Tiranën, dhe më pas 11 qarqet e tjera.

Gjithashtu, ju mund të klikoni direkt këtu (Voto për Qarkun Vlorë) dhe zgjidhni kandidatin tuaj të preferuar për kryebashkiak.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese