Sondazhi i LGBT/ Anëtarët e komunitetit LGBT zgjedhin Erion Veliajn si kryebashkiak

Publikuar tek: politike, më 16:42 08-06-2015 Sondazhi i LGBT/ Anëtarët e komunitetit LGBT zgjedhin Erion Veliajn si kryebashkiak

Historia ime, një portal pro LGBT ka zhvilluar një sondazh me anëtarët e komunitet LGBT (lesbike, gay, biseksualë dhe transgjinorë) lidhur me zgjedhjet lokale të 21 qershorit.

100 persona nga LGBT kanë marrë pjesë në këtë sondazh dhe kanë zgjedhur kandidatin e ASHE Erion Veliajn si kryebashkiak të Tiranës, përballë Halim Kosovës nga e djathta dhe të pavarurit Gjergj Bojaxhi. Kështu, LGBT i ka dhënë rreth 40% të votave Veliajt, pas tij në sondazh renditet Bojaxhi dhe në fund kandidati Kosova.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013542890548706
array(1) { ["section"]=> string(88) "sondazhi-i-lgbt-anetaret-e-komunitetit-lgbt-zgjedhin-erion-veliajn-si-kryebashkiak-13008" }