Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
27 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

Sondazhi i Çim Pekës nxjerr Bashën kryeministër: 52% e shqiptarëve duan kryetarin e PD-së në krye të qeverisë

spot_img

Lajme të ngjashëm

84c195e84ed361b1bfaf0e649ddf7e7a

Mbrëmjen e sotme në emisionin “Çim Peka Live” janë prezantuar rezultatet e sondazhit të kryer nga kompania “Flame Tree Advisors”.

Sondazhi ishte i përbërë nga 12 pyetje dhe i ajnë përgjigjur 4 mijë qytetarë, të cilët kanë dhënë opinionin e tyre se si e perceptojnë situatën politike në vend.

Në njërën nga pyetjet qytetarët janë përgjigjur se cilin shikojnë si kryeministrin e ardhshëm të Shqipërisë, ku 58% e tyre janë përgjigjur për Lulzim Bashën, 38% për Edi Ramën dhe 10% për alternativën “nuk e di”.

auto_bashaok1111111111611004315.jpg

Kujtojmë se sondazhet parazgjedhore janë bërë një traditë tashmë në vendin tonë, ku disa nxjerrin fitues Partinë Socialiste dhe disa të tjerë opozitën e bashkuar. Do të jenë zgjedhjet e 25 prillit ato që do të vendosin se cilët ishin sondazhet më të besueshëm.

Më shumë

spot_img