Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Sondazhi i Çim Pekës e nxori kryeministër, Basha shpërndan rezulatet: Ndryshimi po vjen

spot_img

Lajme të ngjashëm

09d173561ecbf9fc6e04d4d2c3f89ebe

Kreu i PD Lulzim Basha, ka shpërndarë në profilin e tij rezultatet e një sondazhi të realizuar nga Syri TV, sipas të cilit 52% e shqiptarëve e duan kryedemokratin për kryeministër të Shqipërisë.

“Faleminderit për mbështetjen. Ndryshimi po vjen. Në 25 prill do fitojë Shqipëria”, shkruan Basha.

Mbrëmjen e djeshme në emisionin “Çim Peka Live” janë prezantuar rezultatet e sondazhit të kryer nga kompania “Flame Tree Advisors”. Sondazhi ishte i përbërë nga 12 pyetje dhe i janë përgjigjur 4 mijë qytetarë, të cilët kanë dhënë opinionin e tyre se si e perceptojnë situatën politike në vend.

Në njërën nga pyetjet qytetarët janë përgjigjur se cilin shikojnë si kryeministrin e ardhshëm të Shqipërisë, ku 52% e tyre janë përgjigjur për Lulzim Bashën, 38% për Edi Ramën dhe 10% për alternativën “nuk e di”.

139888230_3868006686583817_2235004342494310161_n.jpg
140130253_3868006723250480_1803457189382912683_n.jpg

Më shumë

spot_img