Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
21 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Sondazhi i ANSA, ja kë duan italianët si trajner të kombëtares

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Agjencia italiane e lajmeve ANSA ka zhvilluar një sondazh për trajnerin e ri të kombëtares. Votuesit në këtë sondazh kanë zgjedhur Carlo Ancelotti si trajnerin e preferuar të ardhshëm të ekipit kombëtar të italian.

Ish-trajneri i Bayern Munich, ka marrë 49% te votave. Në vend të dytë ai ndiqet nga Antonio Conte që është dhe paraardhësi i Vnturës me 26%.

Në vend të 3-të Roberto Mancini me 10%, më pas Allegri me 8%  dhe Di Biagio me 6% në vendin e fundit.

Në këtë sondazh vetëm vetëm gjatë ditës së djeshme kanë votuar 968 njerëz. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img