Tirana
scattered clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
77 %
1kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
30 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Socialistët vendosin datën, zbulohet vendi dhe ora se kur do të mbahet Asambleja e PS

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Asambleja e Partisë Socialiste do të mbahet më 2 qershor në orën 18:00 tek Amfiteatri i Liqenit të Tiranës, e cila ka në rendin e ditës thirrjen e Kongresit të jashtëzakonshëm.

Ky vendim është marrë ditën e sotme, ku socialistët do të mblidhen në këtë datë, e cila përkon me 30-vjetorin e krijimit të Partisë Socialiste.

Sekretari organizativ, Arben Pëllumbi u shpreh për mediet se PS do të çelë një fushtatë të re anëtarësimesh.

“Me çeljen e fushatës së analizave, por edhe të zgjedhjeve në organet bazë të Partisë Socialiste dhe gjithë skemën e analizave, duke filluar nga struktura bazë e jona duke vazhduar deri në bazë qarku, dhe nga ana tjetër mendojmë që të çelim një fushatë të re anëtarësimesh në PS”, u shpreh Arben Pëllumbi.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img