Tirana
broken clouds
16 ° C
16 °
16 °
82 %
1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
18 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Socialistët përmbysin rezultatin në Dibër brenda 2 orëve, marrin 3 mandate, PD 2, LSI del “me duar në xhepa”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Partia Socialiste përmbys rezultatin e zgjedhjeve në Dibër. Brenda dy orëve, nga 500 vota që ishin në humbje, socialistët kanë arritur të afro 400 vota para.

Më herët newsbomb.al raportoi rezultatet e fundit të nxjerra nga të dhënat e KQZ, sipas të cilave deri në orën 02.41 ishin numëruar 17 kuti dhe PD kishte 2217 vota, kurse PS 1787, pra një humbje afro 500 vota për të majtët.

Ndërkohë, tani dy orë pas lajmit të mësipërm, KQZ-ja njofton rezultatet e reja, të cilat deri në orën 04.51 janë si më poshtë:

PS – 5250 VOTA
PD – 4870 VOTA
LSI – 755 VOTA

Sipas këtij rezultati, i përkthyer në mandate janë: 3 për PS, 2 për PD dhe 0 për LSI.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img