Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
0 %
Pre
27 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
21 °
E premte, 7 Tetor, 2022

Socialistët kryesojnë bindshëm në Fier, numërohen 5 kutitë e para; në Devoll të parë janë demokratët

spot_img

Lajme të ngjashëm

Partia Socialiste kryeson pothuajse me dyfish votash në Qarkun e Fierit, nga 5 kutitë e para që janë numëruar deri tani. Të dytët renditen demokratët, e më pas LSI e cila në këto zgjedhje, në bazë të rezultatetve paraprake, ka “firo” të madhe.

Rezulatet për 5 kutitë e para në Fier

PS  –  1015 vota
PD  –  642 vota
LSI  –   92 vota

Gjithashtu, deri tani janë numëruar dhe 5 kutitë e para në Devoll, ku nga rezultatet duket se kryeson Partia Demokratike. Më pas vijnë socialistët dhe LSI, që në këtë zonë deri tani paraqitet me rezultat më të lartë se zonat e tjera.

Rezulatet për 5 kutitë e para në Devoll

PS  –  622 vota
PD  –  887 vota
LSI  –  127 vota

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img