Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
5.1kmh
90 %
Hën
11 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Socialistët gati për Reformën Zgjedhore, Balla: Javën e ardhshme ngremë Komisionin, jemi 100% të hapur për dialog me PD

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla, ka thënë sot ata janë gati dhe gjatë javës së ardhshme do të ngrihet Komisioni i Posaçëm për Reformën Zgjedhore. Sipas tij, socialistët janë të hapur për diskutime me PD, pa pengesa dhe pa parakushte.

“Javën e ardhshme do të kemi besoj miratimin për ngritjen e Komisionit të Posaçëm të Reformës Zgjedhore. Ne jo vetëm që kemi dakordësinë e plotë për ngritjen e Komisionit, por do të prezantojmë dhe përbërjen e këtij komisioni nga ana e PS”, tha Balla nga Patosi.

Sipas kreut të grupit të PS, edhe demokratët kanë shkuar në Kuvend me propozime konkrete.

“Besoj se PD do të jetë gati brenda ditës së martë që të diskutojmë për të ngritur sa më shpejt komisionin e Posaçëm të Reformës Zgjedhore. Ne duhet ta institucionalizojmë këtë moment të rëndësishëm për këto çështje që duhen diskutuar.

PD ka ardhur me disa propozime konkrete, për të cilat Rama dhe unë e kam thënë, ne jemi 100% të hapur për të diskutuar çështjet, pa asnjë lloj pengese dhe parakushti. Por duhen ndjekur procedurat parlamentare”, shtoi Taulant Balla, Kreu i Grupit Parlamentar të PS.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img