Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
69 %
0.5kmh
75 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
10 °
Die
7 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Socialistët e zgjodhën president të KOKSH-it, Fidel Ylli “i kërkon llogari” Ramës: Pse s’ka 2-3 pika bastesh në Shqipëri, lekët ti merrte shteti

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar (KOKSH), Fidel Ylli pak muaj pasi u zgjodh në krye të këtij institucioni, ka vijuar me kritika, lidhur me hapjen e pikave të basteve.

Këto kritika i drejtohen kryeministrit Edi Rama, i cili urdhëroi mbylljen e pikave të basteve në janar të vitit 2019.

Ai u shpreh se bastet po vazhdojnë në të zezë, duke sjellë pasoja në ekonominë shqiptare, sa kohë që këto kompani nuk paguajnë taksa dhe detyrime ndaj shtetit.

“Pse nuk ka 2-3 pika bastesh në Shqipëri? Ka kudo, ka në Greqi, ka në Itali, ka në Gjermani, ka në Angli. Ne jemi vend i pasur dhe i mbyllim. Edhe tani vazhdojnë edhe në të zezë.

Në vend që mund ti linim të hapura dhe lekët ti merrte shteti. Shteti të shërbejë si rregullator.

Të mos më japi lekë shteti mua për sport. Ato ti shpërndajë për shkolla, për shëndetësi. Mua të më japi lekët“, u shpreh Fidel Ylli në RTSH.

Më shumë


spot_img
spot_img