Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.6kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Socialistët e Shkodrës i ankohen Ramës: Edona Bilali dhe Tom Doshi po heqin njerëz nga puna dhe fusin të vetët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një grup socialistësh shkodranë i kanë dërguar një letër me shkrim kryeministrit Edi Rama, kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi, kreut të grupit parlamentar, Taulant Balla dhe ambasadores, Yuri Kim, ku dënojnë veprimet e deputetes së zgjedhur, Edona Bilali.

Përmes kësaj letre ata shprehin pakënaqësi për mënyrën sesi u hartuan listat, duke lënë jashtë figura të vjetra politike.

Ata dënojnë veprimet e papjekura të deputetes së zgjedhur socialiste, Edona Bilali, për të cilën thonë se kjo e fundit kërkon të zhbënjë PS e Shkodrës, si dhe duke bërë reprezalje në administratë.

“Na del një Edona Bilali pa marrë mandatin kërkon të zhbëjë PS-në në Shkodër, të hedhë në kosh punën e sakrificat e brezave që e mbajtën gjallë këtë organizëm në një qytet gjoja antikomunist, por që është peng i oligarkëve të krimit që gjoja janë bërë ‘zoti’.

Kjo Edona që mori diku 1000 vota, së bashku me Tom Doshin po ndiejnë thelat e pushtetit duke bërë reprezalje në administratë e drejtues socialistë. Tom Doshi po shfrytëzon me dinakëri egon e një çupëline të pamësuar me punët e politikës”, thuhet në letër.

Socialistët e Shkodrës pretendojnë se Edona Bilali dhe Tom Doshi po heqin njerëz nga puna dhe po punësojnë të afërmit e tyre.

“Hoqën drejtorin e patentave, zotin Çeliku një djalë të shkolluar, familje socialistësh me respekt në shoqëri që sjell vota për PS. Ka emëruar në atë pozicion nipin e vjehrrës së Edonës, inxhinierit të rrugëve pronë e Tom Doshit. S’ka bashkëpunim më perfekt. A thua se kemi votuar për të punësuar njerëzit e saj.Doli një fjalë që flitej se vjehrri i Edonës, mësues fizike ka dalë me bllok në dorë për të punësuar njerëzit e familjes e farefisit, pastaj kush paguan më shumë futet në listë”, thuhet më tej.

Më shumë

spot_img
spot_img