Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Soba i vë flakën apartamentit në Pogradec, pronarja e asfiksohet dhe përfundon në spital

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një aprtament është prfshirë nga flakët mesditën e sotme në qytetin e Pogradecit. Si pasojë e tymit  ka mbetur e asfiksuar pronarja e banesë,s e cila menjëherë është transportuar në spital për të marrë ndihmën e parë.

Paraprakisht, shkak i zjarrit dyshohet pakujdesia e gruas e cila kishte harruar sobën ndezur. Fillimisht mësohet se flakët kanë përfshirë kuzhinën dhe më pas të gjithë apartamentin.  Kanë qenë banorët e pallatit ata të cilët njoftuan zjarrëfikëset sapo panë flakët.

Mjetet zjarrfikëse menjëherë shkuan në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve, ndërsa kanë nisur edhe hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Më shumë

spot_img
spot_img