Snowden: Facebook po ju spiunon

Publikuar tek: bota, më 22:28 01-08-2019 Snowden: Facebook po ju spiunon Edward Snowden

Ish-agjenti i NSA-së amerikane, Eduard Snowden paralajmëron përdoruesit e Facebook se po spiunohen nga rrjeti social.

Në një postim në Twitter, Snoëden tha se gjatë ditëve në vijim do të shpjegojë se si Instagram dhe Facebook spiunojnë përdoruesit. Ai kërkoi ndihmën e ndjekësve për të nisur luftën kundër “spiunimit”.

“Në ditët në vijim do t’ju shpjegoj metodat se si këto uebfaqe ju spiunojnë, si dhe metodat për të limituar se sa këto uebfaqe dinë për ju. Nëse i përdorni, më ndiqni”, shkruajti Snowden.

Snowden u bë i famshëm në vitin 2013 kur ekspozoi në media si “The Guardian” dhe “The Ëashington Post” dokumente sekrete nga programet e spiunimit të Agjencisë së Sigurisë Kombëtare (NSA).

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dyshonte për tumor, mjekët nxjerrin nga goja e 7-vjeçarit 526 dhëmbë
“Koreja e Veriut lëshon sërish raketa në det” »
Article Logic
Execution time: 0.011230945587158
array(1) { ["section"]=> string(37) "snowden-facebook-po-ju-spiunon-174098" }