Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Mër
14 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Snoop Dogg në radarin e shërbimeve sekrete pas videoklipit ku “vret” Donald Trump

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Video e reperit Snoop Dogg ku duket teksa “ekzekuton” presidentin amerikan Donald Trump, ka tërhequr vëmendjen e shërbimeve sekrete amerikane.

Një prej përgjegjësve për sigurinë e presidentit tha për TMZ se ekipi është vënë në dijeni për video-n ditën e hënë dhe e ka raportuar atë te shërbimet sekrete. Por nuk dihet nëse hetimet do të vijojnë për të përcaktuar nëse reperi përbën rrezik, shkruan Newsbomb.al.

Ai tha se incidenti është i ngjashmë me thirrjen e Madonna-s, për të hedhur në erë Shtëpinë e Bardhë, të cilën poashtu e kanë raportuar te shërbimet sekrete.

Vetë Donald Trump tha se ishte ndjerë i shokuar kur e pa videon. Ai u shpreh se Snoop Dogg meriton burg, e nëse do ia kishte drejtuar pistoletën Obamës, revolta do ishte shumë më e madhe.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img