Hapësire reklamuese

Sporti

Sneijder i mahnitur nga Kombëtarja kuqezi: Surpriza e Europianit do të jetë Shqipëria

Shkruar nga Newsbomb
Sneijder i mahnitur nga Kombëtarja kuqezi: Surpriza e Europianit do të
Sot do të hidhet shorti për grupet e Euro 2024 dhe Kombëtarja shqiptare do të njohë kundërshtarët e saj. Pas kualifikuesve që Shqipëria i mbylli në vendin e parë, kuqezinjtë renditen në vazon e dytë. Performanca e Shqipërisë në kualifikuese ka qenë mahnitëse, ecuri e cila nuk ka kaluar pa u vënë re edhe nga një legjendë e futbollit si Wesley Sneijder. Ky i fundit u pyet se kush do të jetë skuadra surprizë e Europianit dhe hollandezi është përgjigjur “Shqipëria”. Duket se Kombëtarja kuqezi nuk ka ndezur eufori dhe optimizëm tek tifozët shqiptarë, por edhe të huajt e shohin Shqipërinë si një kërcënim dhe ekip serioz në Europian.  

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese