Tirana
clear sky
38.5 ° C
38.5 °
38.5 °
19 %
4.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

S’ndalet aksioni i IKMT / Fadromat hedhin në tokë disa lokale në plazhin e Lukovës (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Aksioni i Inspektoriatit Kombëtar të Territorit ka vijuar sot në plazhin piktoresk të Lukovës.

Mjetet e rënda të IKMT-së kanë hedhur në tokë disa lokale, një pjesë e të cilave të ndërtuara me materiale drusore, buzë detit.

Një pjesë e këtyre lokaleve që kanë ekzistuar më herët, janë dhënë me qira për përdorim sezonal nga Bashkia dhe ofronin shërbime për pushuesit si bar dhe restorant, por edhe administronin shezlonet.

Ndërsa edhe këtu, si në shumë fshatra bregdetare, banorët e Lukovës pretendojnë tokën buzë detit.

Më shumë

spot_img
spot_img