Hapësire reklamuese

Aktualitet

S'ndalen reshjet në Korçë, qyteti mbulohet nga dëbora, 21 borëpastruese në terren

Shkruar nga Newsbomb
S'ndalen reshjet në Korçë, qyteti mbulohet nga

Reshjet e borës vijojnë të bien në qytetin e Korçës. Që prej orëve të para të mëngjesit qyteti juglindor dhe i gjithë qarku po përballet me temperatura të ulëta si dhe reshje intesive të borës.

Burime për mediat bëjnë me dije se ekipet dhe mjetet borëpastruese vijojnë të qarkullojnë në mënyrë për të mbajtur të kalueshme rrugët.

Subjektet kontraktore janë duke kriposur dhe mirëmbajtur akset kryesore nacionale e ato turistike. Në terren janë 21 borëpastruese, 8 fadroma, 11 kamionçina  dhe 7 kamiona.  Ndërkohë, autoritetet u bëjnë thirrje shoferëve që të përdorin gomat dimorërorë dhe në nonjë rast edhe zinxhirët.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese