Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
37 %
1kmh
0 %
Enj
20 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

Slide Lart

Nis sesioni i katërt i legjislaturës së Kuvendit, Meta: Të përmbushim prioritetet

Ka nisur sesioni i ri i legjislaturës aktuale parlamentare me fjalën e hapjes nga kreu i Kuventit, Ilir Meta që në prani të deputetëve...

Tregtarët: Për çmimin e lartë të naftës e kanë fajin taksat

Shoqata e Shoqërive të Hidrokarbureve ka reaguar sot nëpërmjet një deklarate për shtyp për ‘’keqinformimin’’ e publikut që sipas saj po bëhet për çmimin...

Basha mbledh grupin parlamentar të PD: Dekriminalizimi, kauza jonë fisnike

Kryetari i Partistë Demokratike Lulzim Basha ka mbledhur mesditën e kësaj të hëne, grupin parlamentar të PD, dhe në fokusin e saj ka qenë...

Mbrojtja, Koçi: Lehtësi për shtëpi për ish-ushtarakët nga infrastruktura e FA

Në historinë e Ushtrisë Shqiptare ministrja Kodheli është ministre e parë femër. Mendoni se ja ka dalë? Ministrja Kodheli është një udhëheqëse...

Basha prezanton NewsBomb përballë studentëve të Gazetarisë

Anila Basha, Drejtore e portalit më të ri që doli sot në median onlinë www.newsbomb.al ishte e ftuar mesditën e sotme në Fakultetin Histori-Filologji,...

PD, Boçi: Dekriminalizimi, të ikin që tani deputetët kriminelë

Deputeti i Partisë Demokratike Luçiano Boçi në një intervistë për “Newsbomb” thotë se pas marrëveshjes së dhjetorit 2014, PD pret që dekriminalizimi i Parlamentit...

Rrëzimi i murit në Butrint, Autoritetet: 4 muaj për restaurimin

Që prej disa ditësh në rrjetet sociale po qarkullojnë disa foto të shkatërrimit të një pjese të murit rrethues të Parkut Kombëtar të Butrintit....

Tare-Pojani, sherri në facebook nga vjedhje fondesh tek “shihemi në gjyq”

Auron Tare, ish drejtor i Butrintit, sot kryetar i Agjencisë për Bregdetin, është përfshirë në një polemikë në rrjetin social facebook, me Iris Pojanin,...

Milo: Zogu, Enveri e Demokracia, pikat e nxehta të tekstit të historisë

Një komision për rishkrimin e historisë ka mbledhur bashkë historianë e politologë për të rishkruar historinë shqiptare. Paskal Milo, historian, por edhe kryetar i...

Rruga e Kombit, pagesa mes 5 dhe 7 euro

Ministria e Transporteve vonon procesin e tenderimit për dhënien me koncesion të Rrugës së Kombit. Vetë Ministri i Transporteve pati deklaruar pak muaj më...

Lajmet e fundit