Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
16 °
Mar
9 °
E premte, 24 Mars, 2023

Slide Lajm kryesor

Ktheu lokalin në “biznes” për të shitur kokainë, arrestohet 42-vjeçari në Tiranë, në banesë i gjejnë armë e fishekë luftarakë (DETAJE)

Një 42-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi akuzohet për veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve dhe armëmbajtjes pa leje. Bëhet me dije se...

Shënohen shifra të larta të infektimeve, 4 qytetarë humbin jetën nga Covid-19 dhe 14 pacientë në gjendje të rënduar

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë kryer 3700 testime ku kanë rezultuar pozitivë me Covid-19, 631 qyertarë dhe janë shënuar 4...

Nis nesër punën Kuvendi i ri, ja kush do ta drejtojë seancën e parë

Nesër më 10 shtator do të hapet legjislatura e re parlamentare. Deputetët e dalë nga zgjedhjet e 25 prillit do të ulen në karriget...

HAPEN 100% LISTAT/ Gjykata Kushtetuese RRËZON nenin për ndarjen e mandateve sipas HERËSIT, pranon padinë e Murrizit dhe Patozit

Gjykata Kushtetuese ka pranuar pjesërisht kërkesën e Astrit Patozit dhe Myslim Murrizit, dhe ka shfuqizuar nenin e Kodit Zgjedhor, që parashikon ndarjen e mandateve...

“S’mund të presim deri në 2025”, Basha mesazh të fortë Kryesisë së PD: Përballje me regjimin, me të gjitha format dhe mjetet

Kryedemokrati Lulzim Basha i është drejtuar anëtarëve të kryesisë gjatë mbledhjes së sotme, 5 ditë pas rikonfirmimit në krye të partisë. Basha ka thënë se...

“Kemi humbur tre mandate nga votat e pavlefshme”, Rama: S’bëhet fjalë për vjedhje, vota ishte e qartë

Kryeministri Edi Rama thotë se Partia Socialiste ka humbur tre mandate për shkak të votave të pavlefshme, që në këto zgjedhje ishin në një...

Vrau biznesmenin në Dibër, arrestohet autori (EMRI-DETAJET)

Pa kaluar 24 orë nga atentati në Maqellarë të Dibrës, ku mbeti i vdekur Elsi Kosiqi 32 vjeç, është berë i munduar arrestimi i...

Foto e rrallë/ Medi Manallari, 80 vjeçari nga Shqipëria me veshjen e ISIS

Në foton që shihni, janë shqiptarët xhihadistë në Irak. Në fakt, siç rezulton nga informacionet, të gjithë janë të ekzekutuar në luftimet me...

Andi Bejtja-Ramës: Drejtoreshat beqare u martuan, të martuarat morën poste të mos ndaheshin

Andi Bejtja, një tjetër gazetar, analist, drejtues në Agon Channel këto kohë, ka zgjedhur nëpërmjet një editoriali botuar në lapsi.al të kujtojë kryeministrin Edi...

“Gërdeci”, Gjykata e Strasburgut dëmshpërblen Mihal Delijorgjin

Gjykata e Strasburgut ka dëmshpërblyer me 15.600 euro Mihal Delijorgjin. Biznesmeni Mihal Delijorgji, një prej të dënuarve nga drejtësia për tragjedinë e rëndë të 15...

Lajmet e fundit