Tirana
broken clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
9 °
E martë, 31 Janar, 2023

Slide Lajm kryesor

Degjeneron SHERRI/ Bardhi publikon VILËN e deputetit të PD NË SHITJE për 760 MIJË euro, SPAHO i kthehet keq: Je burrë LEGEN pa të...

Mësohen detaje të reja nga sherri mes deputetit demokrat Gazmend Bardhi dhe kolegut të tij Edmond Spaho. Shkak janë bërë deklaratat e Bardhit në një...

 “Çmimi i naftës do rritet sërish”, Rama paralajmëron: Të përgatitemi për çdo skenar, kriza e energjisë po përkeqësohet çdo ditë e më shumë

Kryeministri Edi Rama së bashku me ministren e Energjisë dhe infrastrukturës, Belinda Balluku po mbajnë një konferencë të përbashkët ku po flasin për krizën...

U vra me armë pas një konflikti në market, 29-vjeçari u arrestua një vit më parë për drogë, i dënuar për disa vepra penale

Jurgën Duka (Mërzini) u vra pak pas mesnate nga një person pas një debati në një debati në një supermarket. Bëhet me dije se viktima...

Tronditet Tirana/ Vritet me armë 29-vjeçari

Të shtëna me armë janë shënuar pak pas mesnate në Tiranë, ku është vrarë një 29-vjeçar. Bëhet me dije se pas një konflikti në rrugën...

Zbardhen udhëzimet e Bashës në mbledhjen e grupit Parlamentar: Përqëndrohuni te Kuvendi i 18 dhjetorit, ditë vendimtare për PD

Sot është mbledhur Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike, ku kryetari Lulzim Basha u ka dhënë disa udhëzime deputetëve. Mësohet se Basha u thënë deputetëve që...

Planifikuan vrasjen e Preng Palucës, gjendet banesa e Edmir Vlashit, sekuestrohet një armë dhe dokumente

Policia vijon hetimin për të bërë të mundur arrestimin e Edmir Vlashit dhe Hektor Ndokës, të cilit cilit kishin planifikuar atentatin ndaj Preng Plucës,...

“Sali Berisha s’ka shanse të kërcënojë demokratët në shtëpinë e tyre”, Basha mbledh Këshillin: Sot marrim vendime të rëndësishme

Kreu i PD, Lulzim Basha edhe një herë njofton se sot në orën 15:00 do të mblidhet Këshilli Kombëtar. Me anë të një postimi në...

Të akuzuar për vrasjen e Rakip Rolit në Laç, flet 22-vjeçari: E vrava unë, babai dhe shoku im s’kanë lidhje (Tregon arsyen)

22-vjeçari Llej Lika së bashku me babain e tij Skënder Lika dhe Klajdi Gjexhajn (Beleshi), akuzohen për vrasjen e biznesmenit, Rakip Roli të ndodhur...

Pas Kuvendit, Berisha me hapin e radhës drejtë selisë blu: Ju pres të gjithëve në shtëpinë e kontributeve Partinë Demokratike

Ish-kryeministri Sali Berisha ka përcjellë një mesazh pas Kuvendit të PD, të mbajtur ditën e djeshme në “Air Albania”. Berisha me anë të një postimi...

“HAKMARRJA” E BASHËS pas “shkarkimit” nga Kuvendi, mblidhet sot Këshilli Kombëtar, priten shkarkime

Kryedemokrati Lulzim Basha mbrëmjen e djeshme pas “shkarkimit” të tij nga Kuvendi Kombëtar i thirrur nga Sali Berisha, regoi duke thënë se aot do...

Lajmet e fundit