Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Skulpturë në nder të aktores Hajrie Rondo

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Qytetit të Delinës do t’i shtohet edhe skulptura në bronx e aktores Hajrie Rondo. Bëhet me dije se ky vendim është marrë nga Këshilli Bashkiak i Delvinës me 11 vota pro.

Skulptura e aktores do të vendoset në sheshin qendror të qyteti, pranë skulpturës së Sulejman Delvinës. Do të jetë skulptori Kreshnik Xhiku, i cili do të përjetësojë “Tanën” e “14 vjec dhëndër”.

Aktorja e njohur e kinematografisë shqiptare, Hajrie Rondo, ka ndërruar jetë në moshën 66-vjeçare në 9 shtator 2017, pas një luftë të gjatë me kancerin. Ajo numëron më shumë se 40 role në filma dhe mbi 120 në teatër.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img