Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
30 °
Mër
28 °
Enj
20 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Skualifikimi i Klevis Balliut nga listat e PD, Halit Valteri bën deklaratën e fortë: Do kandidojë me LSI-në, ka qenë këshilltar i Metës…

spot_img

Lajme të ngjashëm

e34a398d878fe801231eeeda3bd0ae78

Skualifikimi i Klevis Balliut nga anëtarësia e Partisë Demokratike në Pogradec bëri bujë në opinionin publik, pasi ai ishte një nga ish-deputetët më aktivë të opozitës.

Ai nuk do të ketë mundësi të kandidojë në listat e PD, ndërsa duket se do të jetë pjesëmarrës në zgjedhjet e 25 prillit, pasi sipas deputetit Halit Valteri, Balliu do të kandidojë nën siglën e LSI.

Ka qenë kjo deklarata e fortë e deputetit Valteri, i cili në studion e Report Tv tha se e mendon këtë pasi Balliu më herët ka qenë këshilltar i presidentit Meta.

“Me gjithë respektin për Klevis Balliun mendoj se do gjejë vend tek LSI dhe do të jetë te listat e saj. Do doja që të ishte pasi Klevisi është një politikan i ri dhe punëtor. Ai ka qenë këshilltar i Ilir Metës para se të bëhej deputeti i PD-së”, tha Valteri.

Për sa i përket procesit të PD për përzgjedhjen e kandidatëve për deputet, Valteri tha se kjo është e gjitha një farsë.

“Fakti që u la jashtë nga elektorati i PD nuk dua të përfshihem fare pasi kam qenë vetë tek ajo parti dhe e di si funksionojnë gjërat, Atyre u shkon lista gati nga kryetari. Ky proces është si t’i hedhësh hi syve demokratëve pasi e dimë shumë mirë që në PD vota delegohet nga klanet brenda partisë dhe kush është më afër tyre fiton”, u shpreh deputeti.

Më shumë

spot_img