Tirana
broken clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1kmh
75 %
Hën
10 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
9 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Skocia futet në ‘lock down’, mbyllja totale do të zgjasë deri në shkurt

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7d613ef662781acf39f78534219b23e6

Skocia do të futet sërish në “lock down”në fillim të vitit 2021 për shkak të rritjes së rasteve me koronavirus.

Mbyllja e shkollave do të zgjasë deri në shkurt dhe qytetarët mund të dalin nga banesa vetëm për nevoja emergjente.

Lajmërimin e masave të reja e ka bërë kryeministrja e Skocisë Nicola Sturgeon. Ajo ka deklaruar se duhen bërë disa sakrifica që të ruhet popullsia nga koronavirusi.

Skocia ka vaksinuar 100 mijë banorë deri më tani dhe sipas kryeministres, pritet që deri në fund të pranverës të të vaksinohen 2.5 milionë skocezë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img