Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
30 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Skiatori kampion i Norvegjisë rrëzohet gjatë garës në Slloveni, në gjendje kome pas frakturave të rënda në qafë (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kampioni i Norvegjisë për kërcimin me ski Daniel-Andre Tande është aksidentuar rëndë pas një rënie gjatë konkurimit në kupën e kërcimit me ski në Slloveni.

Ai është dërguar me helikopter me urgjencë në spital pas frakturave të rënda që pësoi gjatë përplasjes teksa bënte ski. Sipas medieve të huaja, 27-vjeçari që ka fituar medalje të artë në Olimpiadën Dimërore të 2018, po kryente garën e kërcimit individual në pistën e kryeqytetit Ljubljana dje, para se të humbte kontrollin.

daniel andre tande getty

I riu Tande ndodhet në gjendje kome në spital në Slloveni. Skuadra e tij tha se skiatori kishte pësuar thyerje të kockave të qafës dhe do të mbahej në gjendje kome për 24 orë deri në vlerësimin e plotë të gjendjes së tij.

Ndërsa drejtori i spitalit në kryeqytetin e Sllovenisë Tomislav Mirkovic tha se testimet paraprake të Tande dukeshin ‘pozitive’ dhe do të përsëriten pas 24 orësh për të vlerësuar gjendjen shëndetësore të skiatorit.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img