Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
71 %
2.1kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Skenë makabre në Indi, familjarët nuk kanë para për koston e krematoriumit, trupat e viktimave nga Covid hidhen në lumë (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Me dhjetra trupa janë hedhur në brigjet e lumit Gangas në Indinë Veriore.

Mediat e huaja raportojnë se trupat e hedhura në lumin Gangas janë viktima nga Covid-19.  Në lidhje me këtë ngjarje të rëndë kanë reaguar edhe zyrtari lokal, Ashok Kumar, i cili tha se rreth 40 kufoma janë hedhur në lumë në rrethin Buxar afër kufirit midis Bihar dhe Uttar Pradesh, dy nga vendet më të varfra të Indisë.

“Ne kemi kërkuar nga institucionet që trupat të varrosen ose të digjen”, tha Kumar për AFP.

Besohet se trupat janë hedhur në lumë sepse vendet e djegies ishin të mbingarkuara ose për shkak se të afërmit nuk kishin para për koston e krematoriumit (ritualet e djegies).

Kujtojmë që India është një një situatë kaotike sa i përket pandemisë nga Covid-19, ku çdo ditë shumë se 4 mijë persona në 24 orë humbin jetën nga virusi.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img