Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
30 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

SKENË KRIMI/ Policia vendos shirita dhe MBYLL lokalin e Andit të Për’puthen! (Çfarë ndodhi gjatë natës)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4222359abe0bc0c45933b26f7aa81288

Lokali i Andit “Cataleya”, ish-konkurentit të Për’puthen është mbyllur mbrëmjen e djeshme dhe policia e ka rrethuar me shirita, “Skenë krimi, mos kalo”, raporton newsbomb.al.

Bëhet me dije se autoritetet kanë gjobitur dhe kanë bllokuar mbrëmë dy aktivitete, përfshirë “Enduro Albania”, mëson newsbomb.al. Muzika e lartë në këto klube ka tërhequr vëmendjen e policisë, e cila përpost gjobës 10 milionë lekë të vjetra i ka pezulluar aktivitetin.

000.jpg

Për Andin kjo është një “tjetër goditje” pas skandaleve që dolën nga emisioni i njohur i dashurisë, lidhur me trekëndëshin Andi, Tea, Beart.

0000.jpg

Kryeministri Rama vetë sot foli lidhur me këtë problematikë, teksa tha se ka klube nate brenda të cilave Covid kërcen bashkë me muzikën.

Në një konferencë për media nga Kryeministria, Rama tha se është e patolerueshme që lokale luksoze në mes të Tiranës shndërrohen në vatra të infektimeve. Ai i bëri thirrje bizneseve të zbatojnë masat që ka vendosur qeveria.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img