Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
57 %
3.1kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
7 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Skënder Brataj: Vaksinat janë të sigurta, e kanë bërë fëmijët dhe nipërit e mi; Alimehmeti: Nuk dimë nivelin mbrojtës të anti-trupave

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shefi i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj deklaroi se vaksinat janë të sigurta dhe se askush nuk duhet të dyshojë në sigurinë e tyre. Ai tha mbrëmjen e sotme në “Open” se është i bindur për këtë, ndaj ka vaksinuar edhe familjen e tij.

Unë jam i bindur që vaksinimi funksion. Unë nuk e vaksinoj familjen time, njerëzit e mi, fëmijët e mi nëse nuk jam i bindur.  Ndaj është e qartë kjo bindje”, u shpreh Brataj.

Gjithashtu Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur për vaksinimin anti-Covid-19 duke deklaruar se niveli i anti-trupave nuk dihet i saktë. Përsa i përket çështjes së sigurisë së vaksinave ai tha mbrëmjen e sotme në “Open” se ato janë të sigurta, janë provuar.  

Akoma nuk e dimë sa është niveli i anti-trupave mbrojtës. Për sa kohë ne duhet të shohim që të bëjmë raporte. Shumica që shkojnë në spital nuk janë të imunizuar. Përsa i përket cështjes së sigurisë, ne shohim individin se ca moshe ka, sëmundje dhe ne i japim një këshillë dhe mundohemi që diferenca e vogël të jetë në favorin tonë dhe jo të virusit. Nuk po i kërkohet askujt që të bindet, unë dua t’i informoj njerëzit”, tha Alimehmeti.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img