Skenari i socialistëve, do hyjnë herët në Kuvend

Publikuar tek: politike, më 07:33 17-12-2015 Skenari i socialistëve, do hyjnë herët në Kuvend

Kuvendi i Shqipërisë zhvillon seancën e tij, por njëkohësisht Partia Demokratike do të zhvillojë protestën e saj. Për të shmangur provokimet dhe acarimet mes politikanëve e qytetarëve protestues, nga burime brenda PS-së, bëhet me dije edhe ‘’plani’’.

Deputetët socialistë kanë në plan të hyjnë shumë herët në Kuvend, jo si zakonisht, duke shmangur fazën e nisjes së protestës.

Sot mendohet që ata të kenë edhe një mbledhje Grupi parlamentar, që mendohet të zhvillohet 09:00-11:00, kohë kur nis edhe seanca. Pritet që deputetët të votojnë Ligjin për Dekriminalizimin, ashtu siç priten edhe debate të ashpra në radhët e deputetëve demokratë në Parlament.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096969604492188
array(1) { ["section"]=> string(53) "skenari-i-socialisteve-do-hyjne-heret-ne-kuvend-27949" }