Hapësire reklamuese

Aktualitet

Mashtronte përmes "Call Center", lihet në burg Mendim Domi

Shkruar nga Newsbomb
Mashtronte përmes "Call Center", lihet në burg Mendim Domi

Mendim Domi është lënë në burg. Gjykata e Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka dhënë masën e sigurisë duke lënë pas hekurave një nga bosët e “Call-Center”-ave të akuzuar që mashtronin europianët duke iu zhvatur miliona euro.

30-vjeçari ishte shpallur në kërkim teksa dyshohet se ka konsumuar veprën penale “Mashtrimi kompjuterik”, kryer në bashkëpunimi në formën e grupit të struktuar kriminal.

Ai dyshohet se ka mashtruar shtetas të huaj duke i bindur për të investuar në kriptovaluta. Skema e mashtrimit përmes “Call Center”-ve, u zbulua në fund të vitit të shkuar.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese