Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
31 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Skema e mbështetjes me naftë për fermerët, Rama publikon shifrat e përfituesve: 20651 aplikime në total

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme e ka nisur me informacion për fermerët.

Ai ka postuar një video në rrjetet sociale, ku ka treguar disa nga përfimiimet që kanë tashmë fermerët falë skemës së mbështetjes me naftë pa akcizë, pa taksë karboni dhe pa taksë qarkullimi.

Në total në të gjithë vendin janë 20651 aplikime, ndërsa 30% më shumë fermerë janë të pajisur me NIPT.

“MIRËMËNGJES 😄 dhe me ketë informacion se sa fermerë shqiptar kanë përfituar falë skemës së mbështetjes me naftë pa akcizë, pa taksë karboni dhe pa taksë qarkullimi, për punimet e mekanizuara në bujqësi, ju uroj një javë të mbarë🙏” shkruan Rama në postimin e tij.

Më shumë

spot_img
spot_img