Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
0.5kmh
75 %
Die
22 °
Hën
20 °
Mar
18 °
Mër
19 °
Enj
18 °
E diel, 24 Tetor, 2021
spot_img

SKANDALOZE: Jugu pushtohet nga tabela në gjuhën GREKE, shqipja DYTËSORE (Foto)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1165b64ac1cbb405fdfd4766d08d91e0

Një superskandal është konsideruar vendosja e dhjetra tabelave rrugore në gjuhën greke në Jug të Shqipërisë.

Ditën e djeshme, dhjetra tabela emëruese “mbinë” në fshatrat e Sarandës si dhe në hyrje të qytetit bregdetar. Ajo që bie në sy është se gjuha shqipe në këto tabela, herë-herë nuk është përdorur fare, por edhe aty ku është përdorur, është vendosur si gjuhë dytësore.

Tabelat janë vënë në një kohë kur jugu i vendit pritet të vizitohet nga qindra-mijëra turitës nga e gjithë bota, të cilët me siguri do të konfuzohen nëse ndodhen në tokë shqiptare apo atë greke.

dfgdegheth45j54j.jpg

sdfsgsfgwerh.jpg

fgdfghedthje5hj.jpg

zdfsdgwerhgerh.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img