Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
3.6kmh
40 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

SKANDALI për të cilin nuk flet askush/ 41. 7 ton banane të bllokuara në Durrës rezultojnë me probleme për konsum! Fëmijët në rrezik

spot_img

Lajme të ngjashëm

3a7add30fb20176297f30d76697d5851

Një lajm që do duhej të ishte kryesori në çdo media sot.

Bëhet fjalë për bllokimin nga AKU të 41.7 ton banane të cilat kanë rezultuar me probleme për konsum njerëzor. Bananet vinin nga Costa Rica.

Menjëherë nga Autoriteti Kombëtar i Ushqimit u bë bllokimi i ngarkesës me sasi 41.7 ton por askush nuk flet për këtë skandal që duhet të shqetësojë gjithkënd. Banania është një frut i cili konsumohet masivisht në përditshmëri nga fëmijët duke rrezikuar kështu seriozisht shëndetin e tyre.

“Ky është rasti kur bëhemi pa dashje dhe pa dijen tonë vrasës të fëmijëve tanë. Ua blemë vdekjen me lekë çdo ditë kur blemë, banane, luleshtrydhe, fruta e perime, bukë, mish, peshk e shumë produkte të tjera bazike të dyshimta, jashtë çdo kontrolli ose përmes një kontrolli formal. Po i vrasim njerëzit tanë jo me armë kimike si në Siri, por me ushqime kimike që tregtohen pa kontroll vetëm në Shqipëri. Ky është gjenocid masiv i spekullantëve që po pasurohen duke marrë jetë njerëzish në heshtje. Nuk di të ketë mostruozitet më të madh se të shkatërrosh me koshiencë jetët e fëmijëve dhe të ardhmen e një kombi në këtë mënyrë e formë”, shkruan me të drejtë gazetari Denis Dyrnjaja.

LEXO EDHE KUSH ËSHTË BIZNESMENI QË IMPORTOI 41. 7 TON BANANE TË BLLOKUARA NË DURRËS DHE RREZIKOI JETËT E FËMIJËVE (EMRI-DETAJE)

Më shumë

spot_img