Tirana
fog
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

Skandali në vettting me gjyqtarin Sokol Ngresi, gazetari ironizon: Alo OMN-ja, mbaruat fundjavën? Çfarë hëngrët, na hapët barkun, kjo është reforma? (E PLOTË)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari i njohur Flamur Vezaj, ka reaguar pas shkrimit të publikuar në newsbomb.al, ku në një skandal ishte përfshirë një prej organeve më të rëndësishme të vettingut, Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA). Bëhej fjalë për rastin e gjyqtarit të Vlorës Sokol Ngresi.

Gjyqtari I Apelit të Vlorës Sokol Ngresi, është përpjekur të fshehë pasurinë në vetting dhe një apartament 113 m2 në qytetin bregdetar.

Me nota ironie gazetari i bën thirrje Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit (OMN), që është një operacion monitorues i ngritur për të mbikëqyrur procesin e verifikimit të anëtarëve të gjyqësorit në Shqipëri.

Teksa ironizon se ku e kaluan fundjavën dhe çfarë kanë ngrënë, u bën thirrje që të hapin sytë dhe të veprojnë, pasi dokumentat e publikuara nga newsbomb.al janë kontrata me firma.

“Alo OMN-ja, mbaruat fundjaven?!? Cfare hengret, ushqim deti apo nga ato te malesise, pasterma, mish ne hell apo zgare se rrogajuaj e perballon me suksese!

Shikoni, hapni syt se jane me letra e firme keto kontratat!!!  Lexoje e flisni, se per prokuroren E.Imeraj me letra anonime bete namin duke uluritur e ciceruar! Po per keto shkresat!?? E besoni edhe ju se ndertuesi eshte xheloz per gjyqtarin dhe falsifikoje nenshkrimin! Se kjo i bie si puna atij prokurorit, qe vrasesin e kishte bere cigareshites ne nje kioske!!

Aman se na hapet barkun duke trumbetuar, reforma reforma! Ja per kete reforme e keni fjalen!! Kjo i bie se disa jane te njerkes e ca te nenes!

#HajtSukseseGjyqtaritSeJuDuhetNeGjykatenELarte#”shkruan ai në postimin e tij.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img