Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
30 °
Mër
28 °
Enj
20 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Skandali në Krujë/ Gruaja me Covid, mjeku Mata vijon të shkojë në spital ende pa dalë përgjigjia e testit. Ministria mbledhje urgjente

spot_img

Lajme të ngjashëm

da5016d90f972f7c64bb108147d51e40

Një skandal është raportuar para 2 ditësh në Krujë, ku mjeku imazherist Ardian Mata dhe gruaja e tij e infektuar me Covid kanë refuzuar karantinimin e detyruar.

Nonëse ka dy ditë që ngjarja është denoncuar në media si skandal, mjeku vijon të shkojë pa asnjë problem në ambientet e spitalit, ndonëse ende s’i ka dalë përgjigjia e testit pasi i është marrë tamponi.

Sakaq lidhur me këtë ngjarje është vënë në lëvizje edhe Ministria e Shëndetësisë e cila sot ka zhvilluar një mbledhje për çështjen e mjekut por ende nuk dihet se çfarë vendimi pritet të marrë.

Po ashtu bëhet me dije se edhe pse çifti e kanë të detyruar karantinën me ligj, janë parë duke lëvizur lirshëm në kafe dhe në ambiente të tjera, pa asnjë problem apo kujdes se mund t’ua transmetojnë virusin të tjerëve.

Lexo edhe: https://www.newsbomb.al/skandal-ne-kruje-mjeku-dhe-gruaja-e-tij-e-infektuar-me-covid-refuzojne-karantinimin-e-detyruar-dalin-per-kafe-dhe-shkojne-ne-pune-emri-foto-210360

Më shumë

spot_img