Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
29 %
5.7kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
2 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Skandali në Festivalin e RTSH, në sfond kënga “Jon” për eksodin e ’91, në ekran pamje nga Zani Çaushi dhe banda e tij

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mbrëmë ishte nata e dytë e Festivalit Kombëtar të Këngës në RTSH. Në këtë festivalit do të përcaktohet edhe se kush do të jetë këngëtari që do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion.

Gjatë festivlit të 60-të këngës u dha edhe kënga e Ardit Gjerbreas më titullin “Jon”.

Deri këtu çdo gjë duhet  normale, por ajo që ra në sy është që teksa kënga flet për eksodin e shqiptarëve në vitin 1991, në pamjet mbrapa është dhënë pamje nga Zani Çaushi me bandën e tij.

Pamje që s’kanë asnjë lidhje me këngën dhe atë që përfaqëson, por që duhej të jepeshim anijet e mbushur me shqiptarë që kërkonin të iknin nga vendi i tyre për një të ardhme për më të mirë, e ku prej tyre disa humbnin jetën.

Më shumë


spot_img

spot_img