Hapësire reklamuese

Showbiz & Lifestyle

Skandali në Festivalin e RTSH, në sfond kënga “Jon” për eksodin e ’91, në ekran pamje nga Zani Çaushi dhe banda e tij

Shkruar nga Newsbomb
Skandali në Festivalin e RTSH, në sfond kënga “Jon”

Mbrëmë ishte nata e dytë e Festivalit Kombëtar të Këngës në RTSH. Në këtë festivalit do të përcaktohet edhe se kush do të jetë këngëtari që do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion.

Gjatë festivlit të 60-të këngës u dha edhe kënga e Ardit Gjerbreas më titullin “Jon”.

Deri këtu çdo gjë duhet  normale, por ajo që ra në sy është që teksa kënga flet për eksodin e shqiptarëve në vitin 1991, në pamjet mbrapa është dhënë pamje nga Zani Çaushi me bandën e tij.

Pamje që s’kanë asnjë lidhje me këngën dhe atë që përfaqëson, por që duhej të jepeshim anijet e mbushur me shqiptarë që kërkonin të iknin nga vendi i tyre për një të ardhme për më të mirë, e ku prej tyre disa humbnin jetën.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese