Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
5.1kmh
75 %
Die
15 °
Hën
13 °
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

SKANDALI në BERAT/ Bashkia jep leje për marrje inertesh në lumin Osum, nga prishja e shtratit të lumit rrezikohet përmbytja e disa shtëpive (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

472dd6b0d0bcf82ab03f8ebb645d5400

Një skandal i madh po ndodh me dhënien e lejeve nga bashkia e Beratit për marrjen e inerteve në lumin Osum.

Burime nga Berati thanë për newsbomb.al se bashkia e Beratit ka dhënë leje për marrjen e inerteve në lumin Osum, por si pasojë po shkatërrohet shtrati i lumit.

Prishja e shtratit të lumit sjell edhe rrezikun për përmbytjen dhe shembjen e disa shtëpive që gjenden aty afër, të cilat janë të ndërtuar 30 vite më parë me lejen e bashkisë.

Sipas denoncimit që vjen në newsbomb, qytetarët kanë kërkuar zgjidhje në bashki dhe në polici, por kërkesat e tyre nuk janë marrë parasysh nga asnjë.

Në Shqipëri ndodh shpesh që të abuzohet me lejet e bashkive për marrjen e inerteve nga lumenjtë, ku shumë kompani janë gjobitur pasi kanë prishur shtratet e disa lumenjve.

132453518_394255155178300_592471688762315809_n.jpg132506236_431786314856790_6468467787728338632_n.jpg132045310_238472371066630_7690324716447624762_n.jpg131997051_186974063113317_5629493860380132628_n.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img