Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
14 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Skandali me votat, Rama reagon me shprehjen e Churchill

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

fbc0dbb85a7921953a459b365b6a89ae

Pak minuta më parë kryeministri Edi Rama ka reaguar për skandalin me votat dhe ‘mbushjen e kutive’ në disa qytete të vendit.

Duke përdorur shpehjen e ish-liderit britanik Winston Churchill, kryeministri thotë se problemet e fitores janë më të kënaqshme, ndonëse janë të vështira.

‘Problemet e fitores janë më të kënaqshme se sa ato të humbjes, por jo më pak të vështira.

Winston Churchill’, shkruan Rama në një postim në Facebook.

Ky reagim i kryeministrit vjen pas një publikimi të Insitutit të Studimeve Politike, ku provohet manipulimi i numrit të pjesëmarresve në Elbasan në zgjedhjet e 30 Qershorit.

FUGHJI;.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img