Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Skandali me karikaturën e Trump, New York Times merr vendimin ekstrem

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Prestigjiozja amerikane ‘New York Times’ ka deklaruar se pas polemikave për publikimin e karikaturave anti-semite, nuk do të publikonte më vizatime politike në edicionin ndërkombëtar.

albsig

spring

Publikimi i një karikature gjatë muajit prill që personifikonte kryeministrin izraelit Benjamin Netanyahu dhe atë amerikan Donald Trump, ngjalli shumë polemika në komunitetin hebre dhe më gjerë.

Në edicionin ndërkombëtar të gazetës prestigjioze, ishte vizatuar karikatura politike se si Kryeministri izraelit ishte pikturuar si një qen shoqërues për të verbrit, i cili mban një medaljon me simbolin e yllit të Davidit, i shoqëruar nga presidenti amerikan, i verbër me një mbulesë hebraike (Kippah) në kokë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img