Skandali me dopingun, largohet ministri rus i sportit

Publikuar tek: bota, më 19:43 27-12-2017 Skandali me dopingun, largohet ministri rus i sportit

Skandali i dopingut që përfshiu Rusinë që solli dhe përjashtimin e këtij vendi nga lojrat Olimpike Dimërore, vijon të thellohet dhe më shumë.

Pas shumë shkarkimeve dhe dorëheqjeve i radhës dhe ndër më të rëndësishmit është ministri rus i sportit Vitaly Mutko.

Mutko ishte dhe drejtues i komitetit për botërorin “Rusi 2018”, pozicion i cili që nga dita e sotme është vakant dhe pritet të vihet nga një tjetër person.

Ish-ministri rus dorëheqjen e bëri të ditur gjatë një konferencë për shtyp, kur mori dhe përgjegjësinë për atë që kishte ndodhur.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Stuhia e borës bllokon pjesën më të madhe të SHBA-ve, 90 cm rreshje intensive brenda 24 orëve
Lideri iranian paralajmëron SHBA-të: Do të dështoni nëse nuk ndryshoni qendrim »
Article Logic
Execution time: 0.01131796836853
array(1) { ["section"]=> string(59) "skandali-me-dopingun-largohet-ministri-rus-i-sportit-104576" }