Skandali letrar, klube shkrimtarësh nuk dinë të shkruajnë shqip, shikoni gabimet e pafalshme në këtë çmim

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:13 10-01-2016 Skandali letrar, klube shkrimtarësh nuk dinë të shkruajnë shqip, shikoni gabimet e pafalshme në këtë çmim

Këta letrarë janë një skandal pasi me ç’duket, gjuhën letrare shqipe nuk dinë ta shkruajnë, ndonëse janë të “Klubit të Shkrimtarëve”. Ky është një rast flagrant me gabime pafund. Bëhet fjalë për një çmim mirënjohje të dhënë nga ana e klubit ku lexohen një mori gabimesh. Për poezin mete mirën e përzgjedhur nga komisjoni dhe e vlerësuar nga publiku dhe klubi i shkrimtarëve shqipëtarë në Botë “Libri Shqip Ndan Mirënjohje për poezin metemiren “Zgjohu Komandant Adem Jashari”.

“Nderohet me Mirnjohje per perzgjedhjen e poeziz mete mir me vendin e par dhe për kontributin edhen gjat kesaj gare”, shkruhet konkretisht në këtë çmim të dhënë në Prishtinë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093259811401367
array(1) { ["section"]=> string(109) "skandali-letrar-klube-shkrimtaresh-nuk-dine-te-shkruajne-shqip-shikoni-gabimet-e-pafalshme-ne-kete-cmim-29582" }