Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Skandali i nxjerrjes së të dhënave, Celibashi: Nuk shoh ndonjë problem, nuk cenojnë procesin e votimit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi është pyetur në lidhje me skandalin e nxjerrjes së të dhënave të qytetarëve shqiptarë nga Partia Socialiste.

Teksa u pyet nëse kjo cenon fshehtësinë e votës, Celibashi tha se nuk sheh ndonjë problem tek ato të dhëna, pasi nuk e prekin procesin e votimit.

albsig

“Nuk e shoh ndonjë problem sepse ato janë të para disa viteve. Këto të dhëna nuk e prekin procesin e votimit.

Nuk ka asnjë lloj lidhje informacioni dhe ajo bazë të dhënash që është bërë publike me procesin e votimit.

Ka të bëjë me preferencat e qytetarëve, por nuk ka lidhje se me kë do të votojnë me 25 prill”,- tha Celibashi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img