Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
65 %
3.6kmh
75 %
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
23 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

SKANDALI/ I katërti në botë, por Briken Calja nuk shoqërohet në Tokio nga trajneri i tij, vendin ia zë presidenti i federatës Elez Gjoza

spot_img

Lajme të ngjashëm

Peshëngritësi Briken Çalja bëri krenarë gjithë shqiptarët, pasi në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020” arriti të dilte në vendin e katërt, një rezultat historik për Shqipërinë.

Por pavarësisht rezultatit të mirë, një skandal ka dalë në pah. Peshëngritësi kuqezi nuk ka qenë i shoqëruar në Tokio nga trajneri i tij Gerald Tosku. Ka qënë trajneri Leonard Toska ai që ka zbuluar këtë fakt, ku në një koment në statusin e Ministres së Sportit Evis Kushi ka denoncuar absurditetin e mos-dërgimit në Tokio të trajnerit të Calja, ndërsa në vend të tij rolin në Olimpiadë e ka kryer presidenti i FSHP-së, Elez Gjoza.

“Zonja Ministre, keqmenaxhimi i Elezit dhe i Fidelit kur këta dy zotërinj janë bërë trajnerë, është turp për shtetin shqiptar”, shkruan trajneri i skuadrës së Shtërmenit.

Prania e trajnerit është e domosdoshme për sportistin edhe nga ana psikologjike, pasi me atë është stërvitur gjatë gjithë kohës.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img