Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
23 °
Mër
22 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

SKANDALI / Familja e Kostandin Kacifas ndërton pa leje lapidar me flamurin grek dhe atë të “vorio-epirit” në vendin ku djali i tyre vrau veten

Lajme të ngjashëm

Në vendin ku vrau veten ekstremisti Kostandin Kacifas është ndërtuar pa leje të lapidar.

Ndërtimi raportohet se është bërë nga familjarët e Kacifas, në zonën e Bashkisë së Dropullit.

Siç dallohet edhe nga fotografitë, në memorialin e ndërtuar pa leje është vizatuar flamuri grek si dhe qëndron në shtizë flamuri i të ahstuquajturit “Vorio Epir”.

Kostandin Kacifas, në vitin 2018, terrorizoi me kallashnikov fshatin e tij Bularat ditën e Çlirimit të Greqisë, dhe gjatë tentativës për t’u arratisur, e gjeti veten të rrethuar nga forcat speciale RENEA, ku pas disa minutash shkëmbim zjarri qëlloi për vdekje veten.


Më shumë